Przeglądając kolejne karty historii naszej parafii nie odnaleziono dokładnej daty powstania asysty, ale śledząc historie innych asyst parafialnych można się domyślać, że sięga ona początków powstania parafii pw. Matki Boskiej Królowej Polski. Kto był pierwszym założycielem i prezesem dokładnie nie wiadomo, ale po wielu zasłużonych osobach, które działały w asyście parafialnej można historie jej zacząć od 1920 roku. Obecnie asysta liczy około 30 członków.

Nasza działalność w parafii polega przede wszystkim na uświetnianiu wszelkich uroczystości i procesji, a w szczególności na noszeniu chorągwi i szarf do nich, sztandarów, poduszek, różańca, baldachimu, latarenek, podtrzymywaniu kapłana idącego z Najświętszym Sakramentem. Poza tym: uczestniczymy z chorągwią w uroczystościach odpustowych w innych parafiach, na pogrzebach naszych członków i ich rodzin, zapraszamy inne asysty do udziału w naszych parafialnych uroczystościach odpustowych (organizujemy dla nich tradycyjny poczęstunek) ,ubieramy ołtarz na uroczystość Bożego Ciała.

Tak oto wygląda nasza służba Panu Bogu. Jeśli chcesz i możesz robić „coś więcej dla Zbawiciela”, a ten rodzaj posługi Ci odpowiada, przyjdź do nas – czekamy na Ciebie. Zapraszamy!