Koło powstało 13 maja 1998 r. Opiekunem duchowym Koła od początku jego istnienia był ks. kan Marian Mękarski – obecnie jest Proboszcz ks. Włodzimierz Kujawin. Do Koła należy obecnie 41 osób. Trzynastego dnia każdego miesiąca uczestniczymy we Mszy Świętej w intencji naszej Ojczyzny, Ojca Świętego i Radia Maryja. Po każdej takiej Mszy Św. odbywają się spotkania formacyjne, na których omawiamy sprawy bieżące z działalności Koła, rozprowadzamy książki religijne i czasopisma, przeprowadzamy prelekcje.
W każdy czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu bierzemy udział w modlitwie różańcowej.
Charakterystyka działalności Koła:

  • organizujemy pielgrzymki do Torunia (w grudniu każdego roku) na uroczystości kolejnych rocznic powstania Radia Maryja;
  • organizujemy pielgrzymki do Częstochowy na Jasną Górę (w lipcu każdego roku) na ogólnopolskie spotkania Rodziny Radia Maryja;
  • współorganizujemy uroczystości patriotyczne w święta narodowe (3 maja, 15 sierpnia i 11 listopada każdego roku) w miejscu pamięci narodowej przy naszym kościele;
  • przygotowujemy spotkania opłatkowe Koła (w styczniu każdego roku), na których obecny jest nasz opiekun – ks. Proboszcz , ks. Senior, ksiądz wikary i zaproszeni goście. W czasie tych spotkań prezentujemy programy słowno – muzyczne o tematyce Adwentu i Bożego Narodzenia;
  • organizujemy spotkania religijne dla naszych parafian (np. spotkanie wielkopostne „Krzyż naszą nadzieją” – 2009 r., „Rodzinny Pacierz” – 2010 r., spotkania patriotyczne, wyświetlamy ciekawe filmy religijne;
  • organizujemy wyjazdy na uroczystości w Polsce (beatyfikacja księdza J. Popiełuszki w Warszawie, I rocznica tragedii smoleńskiej w Warszawie, poświęcenie Wotum Narodu w Częstochowie na Jasnej Górze; wyjazdy na „marsze” i odpusty;
  • odwiedzamy mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Wiśniowej Górze przedstawiając im programy poetycko – muzyczne;
  • aktywnie uczestniczymy w życiu naszej parafii i diecezji.