XXIII niedziela – 9 września 2018 r.

1. „Odwagi! Nie bójcie się” – słyszymy w dzisiejszych czytaniach. Jezus głosił naukę o Bożej miłości i uzdrawiał ludzi z wszelkich chorób. On leczy również nasze zalęknione serca. Czasem łatwiej poddawać się obawom i narzekaniu, zamiast podjąć wysiłek zaufania Bogu i dostrzeżenia Jego dobroci, a przecież lęk ogranicza naszą wolność. Chwalmy Boga i powierzajmy Mu nasze troski.
  2. Dziś na sumie nasze parafialne dożynki. Będziemy dziękować za tegoroczne zbiory i polecać Panu Bogu trud pracy rolniczej. Przed kościołem dziś zbiórka do puszki jako nasza pomoc i wyraz solidarności z rodziną Szczepaniaków z Brzezińskiej, którą w wakacje spotkało nieszczęście, a teraz borykają się z remontem domu po pożarze.
  3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Wychowania, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”. Polecamy w naszej modlitwie dzieci, młodzież nauczycieli oraz wychowawców.
  4. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na spotkanie z Ks. Arcybiskupem Grzegorzem Rysiem we wtorek 18 września o godz. 16.00 w katedrze. Ks. Arcybiskup chce porozmawiać z młodzieżą na temat nurtujących ich pytań: Jak żyć pełnią życia? Jak odczytywać swoją drogę życiową, swoje powołanie? Szczegóły na plakacie.
  5. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 10.00 pierwsze powakacyjne spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych na salce katechetycznej. Również prosimy o niezawodne przybycie w celu zawiązania listy dzieci I komunijnych w naszej parafii.
  6. We wtorek po drugiej mszy wieczornej grupa modlitewna zaprasza na modlitwę w kościele przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
  7. Zapraszamy w czwartek czcicieli Matki Bożej na Mszę św. oraz na nabożeństwo fatimskie, z różańcową procesją wokół kościoła na godz. 18.30.
  8. W tygodniu Kościół wspomina w liturgii:
    14 IX (w piątek) – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
    15 IX (sobota) – wspomnienie N.M.P. Bolesnej;
  9. Polecamy czytelnikom numery tygodników Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny.
  10. Życzymy udanej niedzieli. Matka Boża Królowa Polski niech wyprasza potrzebne łaski i moc ducha Gościom, Parafianom, Dobrodziejom i wszystkim modlącym się w naszym kościele.